I Halowy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Brzezna 2015

15.01.2016

Trzysta sześćdziesiąt dziewcząt i chłopców wzięło udział w I Turnieju Halowym Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „Brzezna 2015”.

Trzysta sześćdziesiąt dziewcząt i chłopców wzięło udział w I Turnieju Halowym Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „Brzezna 2015”.
Do hali sportowej w Brzeznej (gmina Podegrodzie) 21 lutego przyjechali reprezentanci Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy jednostkach OSP. W turniejowych zmaganiach trwających od godz. 9 do 15 rywalizowały łącznie 72 strażackie zespoły z Sądecczyzny (20 drużyn dziewcząt i 52 drużyn chłopców). Nasza jednostkę reprezentowała drużyna dziewczyn i chłopców
       Organizatorzy przygotowali dla uczestników zawodów kilka zadań do wykonania. Młodzi strażacy musieli m.in. przenieść gaśnicę podręczną oraz wąż gaśniczy i umieścić je na specjalnie przygotowanych podestach, musieli również rozłączyć, i to w jak najkrótszym czasie, trzy odcinki węża gaśniczego. Kolejna konkurencja polegała na połączeniu jego elementów. Uczestnicy musieli także wybrać ze sprzętu gaśniczego ten, który wyświetlił się zawodnikowi lub startującej drużynie. 
         Młodzi strażacy rywalizowali ze sobą indywidualnie, jak i zespołowo. Poszczególne konkurencje oceniała komisja sędziowska, w skład której weszli strażacy PSP i OSP. Sędzią głównym turnieju był kpt. Piotr Wysowski z Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu. 
           Do zawodników, którzy zajęli indywidualnie najlepsze miejsca, powędrowały pamiątkowe dyplomy, puchary i maskotki. Najlepsze drużyny odbierały dyplomy, medale i puchary. Fundatorami nagród byli Straż Pożarna oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

Autor: cms085943 | 

Galeria zdjęć

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg